sobota, 26 października 2013

"ARMIJNY FROTTAGE"Oko terroru wije się niespokojnie pod wpływem docierających doń informacji. Jeden z członków 'Członków' bloga z22cm FIREANT podsunął bowiem ciekawy topik. Chodzi o sprzymierzenie Codexu podstawowego z Suplementem tegoż Codeksu. Jako przykłady można podać choćby Codex: Chaos Space Marines i Supplement: Black Legion. Połączenie mocy dwóch Codexów, korzystających z tych samych jednostek przekłada się na zwiększenie ilości slotów na tzw. 'Best in Slot'. Co to oznacza w praktyce? Na tą chwilę jeszcze niewiele. Widmo czterech Smoków Chaosu krąży nad naszymi głowami, niczym zakazany owoc, ale czy nie jest to przypadkiem overkill? Nie od dziś wiadomo, że dwa lepsze od jednego (z wyjątkami lol), ale czy aż cztery?No i postanowiłem pofatygować się, zgłębić to zagadnienie, a przede wszystkim zasięgnąć języka u moich uczonych, szacownych kolegów: Mirajca i Herbizorda z którymi regularnie nakurwiam intelektualnego węgorza. To ostatnie zakończyło się fiaskiem, ale przynajmniej byłem sfatygowany po zgłębieniu zagadnienia, a to więcej niż liczyłem osiągnąć. Mili państwo, sprawdźmy jakie są fakty:

* Na tą chwilę istnieją tylko trzy suplementy, z czego tylko jeden jest naprawdę 'grany', do tego bez sukcesu na dużych turniejach za sprawą braku odpowiedniego przygotowania Turniejowego - posiadania oryginalnego Dexu (Iyanden).
* Jedyny suplement, którego przymierze z Codexem matką może wygenerować OP przegięcie to Supplement: Blegion. To popierdolone przegięcie nosi imię i nazywa się 'Cztery Smoki Chaosu'. Trzy Smoki Chaosu to przegięcie. Ba! Sam Smok Chaosu jest mega przegięciem. Odnoszę wrażenie, że płacenie czterokrotności wartości punktowej za coś, co możemy kupić za trzykrotną wartość to Overkill. Nauczyła mnie tego Dosia i ja się z nią zgadzam.
* Plotki dotyczące najbliższych premier Supplementów wskazują na niski Power Level ewentualnych Combosów (Dex + Sup).
* Już teraz istnieje Codex, który może sprzymierzyć się sam ze sobą (Codex: Space Marines) i jeśli ta tendencja się utrzyma w kolejnych Codexach, może dojść do naprawdę grubych Combo. Każe mi to również doszukiwać się skoku na kasę, ponieważ 4 sprzedane OP FA są lepsze, niż 3.Czy zatem mamy powody do niepokoju, kiedy w pochmurne noce, niczym prehistoryczni mieszkańcy ziemi wypatrujemy gwiazd na nieboskłonie? Tak i nie. Już teraz możemy poważnie martwić się o zawartość swoich portfeli. Jeżeli natomiast na turnieju spotkamy Cztery Smoki Chaosu to nie mamy się czym martwić. Mogliśmy przygotować się na ewentualność Trzech smoków i wtedy Cztery nie zrobią różnicy, lub zupełnie nie przygotować się na smoki, a wtedy również Cztery nie zrobią różnicy.

A teraz nie bądźcie pedały i rzućcie okiem na poświęcony Grom Bitewnym blog Ognio-mrówy. W końcu to on jest sponsorem dzisiejszego wpisu - zwrócił Oko Saurona w odpowiednim kierunku. Pozdro600!
Nazroth

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz